KOZMETİK AKUPUNKTUR

 

Kozmetik akupunktur, sağlığın yüze yansıması, daha genç ve dinç görünmeyi sağlayan bir anti-aging tedavidir.  Amaç, cildin kendini onarmasını ve yenilenmesini sağlamaktır. Elastin ve kolajen lifleri uyarıldığından giderek güçlenir ve sayıca artarlar. Bu liflerin atışı; kişinin kendini daha zinde hissetmesini sağladığı gibi kırışıklıklarının tedavisinde de çok etkilidir. Bugün adı MEI-ZEN olan yüz ve boyun estetiği protokolü kullanılmaktadır.

 

 

KOZMETİK AKUPUNKTUR NASIL ETKİ EDER ?

 

Kozmetik Akupunktur, "OTONOM SİNİR SİSTEMİ" ve "KAN DOLAŞIMI" uyarımı yaparak onarıcı maddelerin harekete geçmesini sağlayarak cildi regüle eder. Deride kolojen ve elastin üretimi artar. Bunların azalması nedeniyle oluşan sarkma ve kırışıklıklar üretim ve kaliteleri arttıran bu lifler sayesinde dolar. Kozmetik akupunktur; boyun ve yüz bölgesinde kan akımının artmasıyla birlikte cildin gerginleşmesini, kırışıklıkların dolmasını sağlar. Cilt daha parlak, canlı, rengi, görüntüsü dokusu değişmiş olarak görünür.

 

Kişilerin daha genç görünmesini sağlayan ve girişimsel olmayan bu yaklaşım, mevcut uygulamalar içerisinde en sağlıklı yaklaşımdlaran biriidr. Yüzdeki özel noktalara, özel teknikle konulan iğnelerle yaşlanma belirtilerini azaltan etkili bir yöntemdir. Otonom sinir sisteminin uyarılması ve regülasyonu sonucunda OLUŞAN DENGE daha kalıcı gençlik sağlar.

 

Bu yöntemle 10-12 seans sonrasında ortalama 5-10 yıl genç görünmek mümkün olabilmektedir. 

 

Sonuç alınan "7 KIRIŞIKLIK" :

 

1. Kaz ayakları: Gülme çizgileri olarak da bilinir. Önceleri gülümsemekle kendini belli eden bu çizgiler, yıllar içinde karakteristik bir şekilde yerleşirler.

 

2. Kaş çatma çizgisi: Kaşlar arasında dern oluk şeklinde kırışıklıklar, stresle ve yaşla giderek artar.

 

3. Nazolabial oluk: Burun kenarından ağzın köşesine kadar uzanan hattır. Uygulama sonrası bu oluk daha yumuşak ve genç bir görünüme kavuşturulur.

 

4. Alın çizgileri: Kaşlara paralel yerleşen bu çizgiler de daha yaşlı görüntüye yol açar.  

 

5. Sigara çizgileri: Dudak üstünde, mimiklere bağlı ya da sigara içimiyle gelişen dudağa dikey oluklardır. Nikotin, karbon monoksit ve hidrojen siyanid nedeniyle artarlar.

 

6. Sarkık göz kapakları: 30 yaş üstünde göz kapağı elastikiyetin azalır. Yer çekimi, uykusuzluk, dinlenememek bu çizgileri artırır. Gerek akupunkturun ”Qi” enerjisini dengelemesiyle gerekse göz çevresindeki uygulamalarla çok daha “dinç” ve “sağlıklı” bir görünüm elde edilir.

 

7.Gözaltı çizgileri: Uyku çizgileri olarak da bilinir. Gözlerin hemen altında ve yorgunluk anlarında belirginleşen kırışıklıklardır. Akupunktur ile göz çevresi kasları güçlendiğinde ve elastikiyeti artırıldığında doku kendisini çok iyi toparlar ve daha genç bir görünüm de elde edilir.

 

AKUPUNKTUR  NASIL GENÇLEŞTİRİR?

 

Cilt Üç Tabakadan Oluşur:

 

  • 1. Epidermis: Cildin en üst tabakasıdır. Cildin özelliğini, dokusunu belirler. Keratinosit denilen cilt hücreleri 28 günde bir kendini yeniler. Retinol, alfa hidroksi asid gibi kozmetik ürünler bu tabakaya etkili olurlar. Yine “maskeler”, “peeling” yapan ürünler ve “nemlendiriciler” de ancak bu tabakaya etki edebilirler. 

 

Akupunktur, epidermis üzerindeki benzersiz etkisiyle su miktarını artırıp, yaşlanan cildimizin kırışıklıklarını ve pigmentasyon sorununu çözer. 

 

  • 2. Dermis: Cildin kalınlık, nemlilik ve elastikiyetini belirler. Aslında “kozmetik” tabakasıdır. Bununla beraber birçok kozmetik ürün (krem, solüsyon vs.) bu tabakaya kadar ulaşamaz. Ancak nanoteknolojik ve / veya lizozomik ürünler bu tabakaya inebilirler. 

Kolojen, elastin lifler ve glikozaminoglikanları (matriks) içeren bu tabaka, yaşla beraber elastikiyetini (hyaluronik asid), suyunu, kalınlığını kaybetmeye başlar. Kollajen ve “dolgu” ürünlerinin enjekte edildiği, “antiaging” için hedeflenen “kozmetik” bölge dermisdir.

 

Akupunktur, kendi kolojenini ve konnektif dokusunu yapması için dermisi uyarır. Cilt kırışıklıkları hızla düzelir. Cilt daha yumuşak, parlak, sağlıklı bir yapıya kavuşur.

 

  • 3. Deri altı ve yağ tabakası: Normalde vücut ağırlığının %14-20’sini oluşturan yağ hücreleri, fibröz doku ve kan damarlarından oluşur. “Liposuction” uygulanan bölgedir.

 

Akupunktur, cilt altı yağ dokusunun yeniden organizasyonunu, yeni damar gelişimi ile “sellülitlerin” iyileşmesini ve cildimizin sıkılaşmasını sağlar.

 

Tedavi Programı Nasıldır?

 

Tedavi 5 hafta haftada 2 kez, ardından 2 ay ayda 1 kez uygulanmaktadır. Gelinen sağlık noktasının idamesi için en az her 4-6 ayda bir, haftada 2 seans uygulama gerekmektedir. 12 seanslık temel tedavi asla aksatılmamalıdır.

 

 

Kozmetik Akupunktur tedavisinin sonunda;

 

• Parlak ve canlı bir deri

• İnce çizgilerin kaybolması

• Derin çizgilerin düzleşmesi 

• Yaşlanma lekelerinde solma

• Tonusu düzelmiş yüz kasları

• Genel olarak daha sağlıklı ve güzel bir görünüm

• Akne ve “Rosacea” sayısında ve deri hassasiyetinde azalma sonuçlarına ulaşılmaktadır.

                                

İstenilen sonucun elde edilmesi için kişinin;

 

Sigara içmemesi

Kafein ve sigaradan uzak durması

Yeterli miktarda su tüketimi

Cildin nemli tutulması

Güneş koruyucu kullanması

Sağlıklı yaşam için verilecek önerileri uygulaması

Kişiye özel belirlenen anti-aging mineral, vitamin takviyelerini kullanması gerekmektedir.

 

Anti-aging tedavisinde amaç; kişinin yaşlılık belirtilerini yavaşlatmak ve sağlıklarını daha iyi korumaktır. Bu nedenle de harabiyetin oluşup derinleşmesini beklemeden 30’lu 40’lı yaşlarda önlem alınması önerilmektedir. Tedavi sonuçları kişiden kişiye değişmekle beraber yaş ilerledikçe geri döndürülebilecek harabiyet giderek arttığı için başarı şansı azalmaktadır.

Alınan olumlu sonuç genel akupunktur tedavilerimizde olduğu gibi bazen tedavinin ardından kısa sürede hızlı bir şekilde, bazen yavaş yavaş, bazen tedavinin bitiminde olmaktadır.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon

© 2023 by We Smile. Proudly created with arbu

ÇALIŞMA SAATLERİ

 

PZT – CUMA      10:00 – 18:00

 

CUMARTESİ       10:00 – 14:00

PAZAR

Kapalı

ADRES ve İLETİŞİM

0452 700 0808

0546 794 1066

dr.fatmakucuker@gmail.com

Durugöl Mah. 1068 Sk.
Uzaykent Sitesi 11/A
Altınordu / ORDU