Detoks Anti-Aging

Vücudunuzu sürekli çalışan bir fabrika olarak düşünün. Bu fabrika sürekli işlerken bir taraftan da yan ürünler ve atıklar oluşturur. Eğer sizin fabrikanızda bu atıkları toplayacak, eskiyen yıpranan yerleri tamir edebilecek bir ekip yok ise fabrikanız yıpranır, atıklar birikir ve nihayetinde aksaklıklar ve bozulmalar oluşur. Fabrikanız çabuk eskir ve sonunda durur. Vücudunuz da aynı şekildedir. Siz gündelik işlerinizi yaparken, yediklerinizi sindirirken, hastalıklarla mücadele ederken ortaya atık ürünler yani serbest radikaller çıkar. Bunlarla mücadele etmek için antioksidanlar görevlidir. İşte bu noktada günümüz yaşamında her şeyin mekanikleşmesi, fast food türü beslenmenin ve kirliliğin artması, tükettiğimiz besinlerin hormonlu ve yapay olması bu antioksidan mücadele ekibimizi yeterli oluşturmamıza engel olur. Vücudumuzda serbest radikallerle savaşacak yeterli antioksidanlar olmadığında ise serbest radikaller vücudumuzu ele geçirmeye başlar. Böylece kronik yorgunluklara, çabuk yaşlanmaya ve hastalıkla neden olur.

 

Detoks programlarında asıl amaç, program süresince sizi toksinlerden uzak tutmak ve size bol bol antioksidan yükleyerek vücudunuzda zaman içerisinde birikmiş olan toksinleri temizlemektir. Biz de, vücudunuzdaki serbest radikallerle savaşmanız ve onları yenerek toksinlerden arınmanız için sizi daha dinç ve sağlıklı bir hale getirmek istiyoruz.

 

Neler Yapılmalı

 

Öncelikle farklı antioksidanlar farklı koruyucu görevler yaparlar. Bu nedenle sizin beslenmenizi bunları hesaplayarak düzenleyip, yeterli antioksidan kokteylini almanızı sağlıyoruz. Ancak günümüzde -maalesef- bilimin ilerlemesinin zararları da (En azından yanlış ellerde) oluyor. Bugün hemen hemen yediğimiz bütün ürünler bir şekilde hormonlu veya genetiği değiştirilmiş. Bir örnek vermek gerekirse; yapılan araştırmalar gösteriyor ki, meyve ve sebzelerin bugünkü besin değerleriyle 20 yıl önceki besin değerleri arasında ciddi farklar var. Ne yazık ki bugün yediğimiz gıdaların içi eskiye göre daha boş. Neyse ki henüz bazı bitkilere el atmadılar da, onlar doğal olarak yetişebiliyor. İşte antioksidan detoks terapimizde açığı kapatmak için seçtiğimiz çok yüksek antioksidan kapasiteye sahip kendi yetiştirdiğimiz özel bitkilerle terapinizi destekleyerek antioksidan açığını kapatmış olacağız.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon

© 2023 by We Smile. Proudly created with arbu

ÇALIŞMA SAATLERİ

 

PZT – CUMA      10:00 – 18:00

 

CUMARTESİ       10:00 – 14:00

PAZAR

Kapalı

ADRES ve İLETİŞİM

0452 700 0808

0546 794 1066

dr.fatmakucuker@gmail.com

Durugöl Mah. 1068 Sk.
Uzaykent Sitesi 11/A
Altınordu / ORDU